Vážený poslanec/poslankyňa....

Autor: Lucia Stasselova | 18.6.2017 o 14:13 | (upravené 19.6.2017 o 13:24) Karma článku: 5,00 | Prečítané:  1104x

Vy očakávate, že vás v ďalších voľbách budem voliť, ja očakávam, že zoberiete vašu zodpovednosť voči mne vážne a budete voliť v duchu našich spoločných hodnôt.

Tak normálne sa to ako robí? Ak mám pocit, že ten poslanec a tá strana, ktorú som volila, ide urobiť niečo ale úplne proti tomu, kvôli čomu som ich volila a ešte aj ohrozuje moju budúcnosť a budúcnosť tejto krajiny. Chystá sa byť veľmi nezodpovedný/á, možno žije vo svojej bubline a protesty stavovských organizácií k nemu ani nedoľahnú. Myslím si, že normálne sa to robí tak, že mu napíšem. Osobne, aby vedel. Inšpirujte sa, prosím.

"Milý pán/pani...., poslanec/poslankyňa Národnej rady SR.

Máte pred sebou druhé kolo voľby riaditeľa RTVS. Zdalo sa, že sa do druhého kola nedostane riaditeľ Václav Mika, ktorý urobil z RTVS verejnoprávnu inštitúciu, za ktorú sa nemusíme hanbiť. Mika má predstavu ako ju posunúť ešte ďalej. Vzhľadom na to, čo dokázal, môžme mu dôverovať.
Zároveň sa do druhého kola dostal Jaroslav Rezník - kandidát, proti ktorému už v roku 1998 podpísalo 26 redaktorov rozhlasového spravodajstva protestný list, v ktorom sa sťažovali na politický nátlak a marenie práce redaktorov. Za jeho šéfovania došlo k výraznému prepadu počúvanosti a prehlbovala sa finančná strata rozhlasu. Počas jeho vedenia štátnej TASR bola predaná budova agentúry aj s pozemkom finančnej skupine. Dnes j štátna TASR v priestoroch J&T a jej hospodárenie nevykazuje kladné čísla. Navyše v čase, keď nikto nepochybuje o mediálnej vojne Ruska voči demokratickému svetu, tento človek podpísal zmluvu s ruskou agentúrou Sputnik, ktorá šíri proruskú propagandu a je napojená priamo na Kremeľ. Tomuto kandidátovi nemôžme veriť .

Čo je však podstatné, tento kandidát mal silné väzby na Mečiarovo HZDS. Toho Mečiara, ktorý zneužil štátne inštitúcie na kriminálne činy a následne na ne udelil samoamnestie. Vážený pán poslanec/poslankyňa. Trvalo nám takmer 20 rokov, kým sme ich zrušili. Prispeli ste k tomu aj Vy svojim hlasom a aj vďaka vám sme sa posunuli o krok dopredu k civilizovaným demokraciám. Nie je to málo.

Domnievame sa, že neexistujú žiadne pochybnosti, ktorý z dvoch kandidátov je dobrou voľbou. Urobte preto dobré rozhodnutie.
Urobte to v záujme zachovania našej cesty medzi rozvinuté demokracie, ktoré si ctia hodnoty akými je sloboda prejavu, tlače, náboženského vyznania, rovnosť pred zákonom bez ohľadu na rasu, pohlavie, sexuálnu orientáciu alebo vierovyznanie. Tieto hodnoty sú tiež našou najsilnejšiu zbraňou proti šíreniu totalitných a extrémistických prejavov. 
RTVS nám aj vám, pod vedením Václava Miku, bude na rozdiel od pána Rezníka v šírení týchto hodnôt pomáhať.

Vážený poslanec/poslankyňa. Vy očakávate, že vás v ďalších voľbách budem voliť, ja očakávam, že zoberiete vašu zodpovednosť voči mne vážne a budete voliť v duchu našich spoločných hodnôt."

Do druhého kola postúpili Jaroslav Rezník a Václav Mika.(Zdroj: Archív SME)  Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20560058/reznikovi-uslo-vitazstvo-o-hlas-v-druhom-kole-zabojuje-s-mikom.html#ixzz4kM7bqThpDo druhého kola postúpili Jaroslav Rezník a Václav Mika.(Zdroj: Archív SME) Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20560058/reznikovi-uslo-vitazstvo-o-hlas-v-druhom-kole-zabojuje-s-mikom.html#ixzz4kM7bqThp ((Zdroj: Archív SME))

PS

Kto sa nechá inšpirovať, adresy nech sa páči:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oDy6_9PkCmrMijxyyUmT190-YFdeJY6KNOJ41_sYmHQ/edit#gid=0

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.


Už ste čítali?